Första recensionen ”Inte utan korset”

Pingstpastorn och bloggaren Christian Mölk blev först med att skriva en rescension om min nya bok ”Inte utan korset”.

I måndags kväll samarbetade jag med justitierådet och ledamoten i Högsta Domstolen Göran Lambertz, kring ett religionssamtal i Stockholm där jag företrädde kristendomen. Gav boken till Lambertz som var mycket intresserad och direkt började läsa boken.

Kommande helg kommer jag att jobba med socialdemokratiska partikongressen i min roll som statsvetare/konsult och ska försöka överlämna boken bl.a. till statsministern. Kommer att skriva om trender inom socialdemokratin.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mattlose/stefansward.se/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399